Hjem | Archive | 2007 | Jan-Mar

Nikon D40 og objektivkompatibilitet

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 30-03-2007
 

Det er mange misforståelser hvilke objektiver som kan benyttes med Auto fokus på Nikon D40 og D40x.

Vi legger ut en liste her over de objektivene som passer slik at det raskt kan sjekkes om akkurat ditt objektiv passer.

Se også link til vårt FAQ i supportforumet som forklarer dette.

 

DIWA gullmedalje til Nikon D40

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 22-03-2007
 

Nikon D40 har fått tildelt DIWA gullmedaljen. Tildelingen er en følge av omfattende tester foretatt av DIWA-medlemmer i Europa og Kanada, som konkluderte med at kameraet leverer meget høye ytelser til en særdeles gunstig pris.

 

Konkurranse Fotografi 2007

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 16-03-2007
 

Vi gratulerer Jan G. Haanaes som er den heldige vinneren av et Nikon D200 fra konkurransen på Fotografi 2007.

Lykke til med kameraet!

 

Nikon lanserer Nikon D40x

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 06-03-2007
 

Nikon lanserer i dag D40x, et kompakt og ergonomisk digitalt speilreflekskamera for brukere som vil avansere fra kompaktkamera, og som vil kombinere brukervennlighet med høy bildekvalitet. Den nye D40x er en oppfølger til suksessmodellen D40 og har bredere ISO-område og 10,2 megapiksler oppløsning. Nikon D40x har beholdt både profesjonell lysmåler, bildebehandlingsmotor og det brukervennlige menysystemet med flere innebygde retusjeringsmuligheter – alt for å få perfekte og profesjonelle bilder. Les mer her!

 

Nikon på FOTOGRAFI 2007

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 22-02-2007
 

På standen vår kan du se hele produktspektret fra våre kompakte COOLPIX modeller til våre DSLR modellene og mye tilbehør. Vi vil ha flere spennende aktiviteter som du kan lese mer om her.

 

Nykomlinger i COOLPIX-familien

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 20-02-2007
 

I dag kan Nikon med stolthet presentere hele 7 nyheter i COOLPIX familien. Både L- og S-serien har fått 3 nykomlinger. I tillegg presenterer vi en banebrytende nyhet i P-serien som tilbyr mange muligheter for den kresne fotografen. Les mer om de COOLPIX nyhetene her.

 

Monsterkameraet som har alt

 
  • Oslo | 
  • Norge
  • 06-02-2007
 

VG har kåret Nikon D200 som årets beste avanserte digitale speilreflekskamera.

Det kommenteres at fargegjengivelsen er helt i toppklasse på alle måter. Flotte, mettede farger med en større dynamisk spennvidde enn vi vanligvis opplever. D200 ligger forbausende godt i hånden, og er en ergonomisk parademarsj med sin gjennomtenkte og funksjonelle design. VG gir kameraet en terningkast 6. Les hele testen her.