Amsterdam, Nederland, 7. mars 2013 Nikon liker å gjøre noe bra enda bedre og introduserer en forbedret etterkommer til Sport Lite: den nye kikkerten ACULON A30.
ACULON A30 er meget kompakt og lett. Du kan ta den med deg hvor som helst. Opplev sportsbegivenhetene gjennom objektiver med 25 mm diameter og flerlagsbelegg, og nyt lyssterke og skarpt fokuserte bilder.
Amsterdam, Nederland, 7. mars 2013 Et klart og detaljert syn på det som skjer i villmarken, selv når det er lite lys, er det du trenger når du er på jakt eller utforsker naturen. Nikons nye MONARCH 5 kikkert er laget for intens bruk selv under vanskelige lysforhold, og gir det seriøse jegere og naturbeskuere ser etter: skarpe og klare bilder, robust design og komfortabel håndtering.
Les merHelt siden 1917 har Nikon produsert optikk av høy kvalitet. I dag utvides det omfattende Sport Optics-sortimentet med nye kikkerter, kikkertsikter, teleskop og luper. Med andre ord noe for enhver, enten du er jaktfrelst, reiseglad, fugleinteressert eller opptatt av innsekter.
Les mer
Oslo, 7. mars 2013 – Helt siden 1917 har Nikon produsert optikk av høy kvalitet. I dag utvides det omfattende Sport Optics-sortimentet med nye kikkerter, kikkertsikter, teleskop og luper. Med andre ord noe for enhver, enten du er jaktfrelst, reiseglad, fugleinteressert eller opptatt av innsekter.
Les merAmsterdam, Nederland, 7. mars 2013 Nikon, lederen innen avansert optikk, tilbyr en serie med leseforstørrelsesglass av høy kvalitet. De er flotte for hjemmet, kontoret og på reiser!
En høypresis asfærisk linse reduserer bildefortegning og det harde belegget på linsen forhindrer oppskraping. Den ergonomiske utformingen og gummigrepet optimaliserer komfort og brukervennlighet. Håndtaket på U1 roteres også 360 grader, etter din foretrukne lesevinkel, og foldes sammen for kompakt lagring og frakt.
Amsterdam, Nederland, 7. mars 2013 Nikons kompakte og lette digiscoping-adapter (DSA-N1) og festeskinne (DSB-N1) er enkle å bruke i felten. Begge er optimalisert for tilkobling til Nikon 1 kamera med et Nikon fieldscope – en kombinasjon som sikrer utmerkede resultater.
Les merAmsterdam, Nederland, 7. mars 2013 Nikons nye MONARCH 7 kikkertsikte gir optisk fortreffelighet under ekstreme jaktforhold.
MONARCH 7 er et kikkertsikte av høy kvalitet designet for å dekke selv de mest krevende behovene til profesjonelle jegere. Det er vanntett og duggfritt, og har en solid enkeltrørkonstruksjon og trådkors med etset glass.
Amsterdam, Nederland, 7. mars 2013 Leter du etter det optimale tilbehøret? Metallfarget kikkert er det nyeste! Nikon har designet en helt ny serie med kikkerter i lommestørrelse med mer enn optisk fortreffelighet i tankene. ACULON T51 kikkerter gir ikke bare krystallklare bilder. De er også stilige og ekstremt lette.
Les merOslo, 5. mars 2013 – I dag lanserer Nikon et nytt telezoomobjektiv i FX-format med bred 80-400 mm brennvidde og nytt optisk design. AF-S NIKKOR 80-400 mm f/4,5-5,6G ED VR er med andre ord en etterlengtet oppdatering av det populære AF VR 80-400 mm f/4,5-5,6D ED.
Les merOslo, 05.03.13 – I dag lanserer Nikon kompaktkameraet COOLPIX A. Kameraet som er verdens minste med en CMOS-sensor i DX-format har hele 16,2 megapiksler og en EXPEED 2-bildebehandlingsmotor. Med andre ord et kompaktkamera med ytelser tilsvarende et digitalt speilreflekskamera. I tillegg lanseres COOLPIX P330 som har et lyssterkt f/1,8 NIKKOR-objektiv, filmopptak i full HD, RAW (NRW) bildefiler og WiFi-tilkobling via trådløs adapter.
Les merI dag lanserer Nikon et nytt telezoomobjektiv i FX-format med bred 80-400 mm brennvidde og nytt optisk design. AF-S NIKKOR 80-400 mm f/4,5-5,6G ED VR er med andre ord en etterlengtet oppdatering av det populære AF VR 80-400 mm f/4,5-5,6D ED.
Les mer
– I dag lanserer Nikon kompaktkameraet COOLPIX A. Kameraet som er verdens minste med en CMOS-sensor i DX-format har hele 16,2 megapiksler og en EXPEED 2-bildebehandlingsmotor. Med andre ord et kompaktkamera med ytelser tilsvarende et digitalt speilreflekskamera. I tillegg lanseres COOLPIX P330 som har et lyssterkt f/1,8 NIKKOR-objektiv, filmopptak i full HD, RAW (NRW) bildefiler og WiFi-tilkobling via trådløs adapter.
Les mer
Oslo, 21. februar 2013: Nikon lanserer i dag etterfølgeren til testvinneren og salgssuksessen D7000. Nikon D7100 er et speilreflekskamera som bringer fotograferingen til et nytt nivå. Det lette, robuste og kompakte kameraet med 24,1 megapiksler er fullspekket med funksjoner. Blant annet har det et profesjonelt AF-system med hele 51 punkter for profesjonelle resultater med detaljerte bilder og klare filmer i full HD-kvalitet.
Les merOslo, 21. februar 2013: Nikon lanserer i dag etterfølgeren til S3300 - Europas mest solgte kompaktkamera. COOLPIX S3500 er et hendig kompaktkamera som har et NIKKOR-vidvinkelobjektiv med hele syv ganger zoom, en 2,7 tommers LCD-skjerm, bildestabilisering med objektforskyvning, filmopptak i HD og innebygde filtereffekter.
Les merNikon lanserer i dag etterfølgeren til S3300 - Europas mest solgte kompaktkamera. COOLPIX S3500 er et hendig kompaktkamera som har et NIKKOR-vidvinkelobjektiv med hele syv ganger zoom, en 2,7 tommers LCD-skjerm, bildestabilisering med objektforskyvning, filmopptak i HD og innebygde filtereffekter.
Les mer
Nikon lanserer i dag etterfølgeren til testvinneren og salgssuksessen D7000. Nikon D7100 er et speilreflekskamera som bringer fotograferingen til et nytt nivå. Det lette, robuste og kompakte kameraet med 24,1 megapiksler er fullspekket med funksjoner. Blant annet har det et profesjonelt AF-system med hele 51 punkter for profesjonelle resultater med detaljerte bilder og klare filmer i full HD-kvalitet.
Les mer
Oslo, 29. januar 2013: Nikon lanserer i dag et nytt zoomobjektiv med vidvinkel - AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5G ED. Det er et allsidig og lett objektiv som forsterker Nikons vidvinkelsortiment i FX-format. AF-S-objektivet har en forbedret optisk konstruksjon og en Silent Wave-motor for stille, rask og nøyaktig autofokus.
Les merGolfere på alle nivåer kan forbedre spillet sitt med bruk av den nyeste teknologien fra Nikon: Coolshot AS laser avstandsmåler.
Les merDet er en lys framtid for ethvert budsjett og enhver smak, når Nikon introduserer en ny serie med rimelige ACULON kikkerter. ACULON T01 kikkerter er utstyrt med flerlags linser, 21 mm objektivlinse og 8x eller 10x forstørrelse, og gir slående klar bildekvalitet med høy kontrast.
Les merOslo, 29. januar 2013 – I dag lanserer Nikon tre nye kompaktkameraer i COOLPIX Style-serien. S9500 og S5200 med innebygd WiFi for enkelt å kunne laste opp bilder for deling på for eksempel sosiale medier som Facebook og Instagram.
Les merOslo, 29. januar 2013 – I dag lanserer Nikon COOLPIX AW110 som er vanntett ned til hele 18 meter. I tillegg tåler det et fall fra hele to meter og har WiFi for enkel deling av opplevelsene. COOLPIX S31 som er vanntett, støtsikkert og støvsikkert er et kamera skreddersydd for hele familien.
Les merNikon har aldri avviket fra mandatet om å tilby kundene utmerkede produkter til en rimelig pris. Det nyeste utvalget av kikkerter er bevis på denne forpliktelsen. Nye ACULON A211, som arver de eksisterende modellenes utmerkede ytelse, leverer en slående ytelse for den budsjettbevisste kunden.
Les merNikon har vært anerkjent i hele verden for optisk utmerkethet siden 1917 og har nylig gjort en seriøs investering for en lys fremtid på jaktmarker på hele kloden. Selskapet utvider utvalget av jakt- og fotograferingsoptikk med fire nye premiumprodukter: Monarch 3 kikkertsikte, Prostaff 5 IL kikkertsikte, Prostaff 3 fieldscope og Prostaff 7 laser avstandsfinner.
Les merOslo, 29. januar 2013 – Nikon lanserer to ny kompakte superzoomere. Nikon COOLPIX P520 har hele 42 ganger optisk zoom, avansert bildestabilisator med objektivforskyvning, 3,2 tommers vridbar LCD-skjerm, filmopptak i full HD og innebygd GPS.
Les merNikons Prostaff-serie – anerkjent for design og utmerket ytelse blant profesjonelle brukere i hele verden – tilbyr nå et kompakt, lett fieldscope-sett til en veldig attraktiv pris. Det inkluderer også et førsteklasses Prostaff 3 fieldscope og kompakt stativ i en solid bæreveske.
Les merOslo, 29. januar 2013: Nikon lanserer i dag et nytt superteleobjektiv og tilpasset telekonverter. AF-S NIKKOR 800 mm f/5.6E FL ED VR med AF-S TELECONVERTER TC800-1.25E ED har avanserte komponenter og teknologi som gir lavere vekt, enklere håndtering og bedre bildekvalitet.
Les merI dag lanserer Nikon tre nye kompaktkameraer i COOLPIX Style-serien. S9500 og S5200 med innebygd WiFi for enkelt å kunne laste opp bilder for deling på for eksempel sosiale medier som Facebook og Instagram.
Les mer
I dag lanserer Nikon COOLPIX AW110 som er vanntett ned til hele 18 meter. I tillegg tåler det et fall fra hele to meter og har WiFi for enkel deling av opplevelsene. COOLPIX S31 som er vanntett, støtsikkert og støvsikkert er et kamera skreddersydd for hele familien.
Les mer
Nikon lanserer to ny kompakte superzoomere. Nikon COOLPIX P520 har hele 42 ganger optisk zoom, avansert bildestabilisator med objektivforskyvning, 3,2 tommers vridbar LCD-skjerm, filmopptak i full HD og innebygd GPS.
COOLPIX L820 har et NIKKOR vidvinkelobjektiv med 30 ganger optisk zoom, en CMOS-bildebrikke på 16 megapiksler, tre tommers LCD-skjerm, bildestabilisator med objektivforskyvning og filmopptak i full HD.
Les mer
Nikon lanserer i dag et nytt superteleobjektiv og tilpasset telekonverter. AF-S NIKKOR 800 mm f/5.6E FL ED VR med AF-S TELECONVERTER TC800-1.25E ED har avanserte komponenter og teknologi som gir lavere vekt, enklere håndtering og bedre bildekvalitet.
Les mer
Nikon lanserer i dag et nytt zoomobjektiv med vidvinkel - AF-S NIKKOR 18-35mm f/3.5-4.5G ED. Det er et allsidig og lett objektiv som forsterker Nikons vidvinkelsortiment i FX-format. AF-S-objektivet har en forbedret optisk konstruksjon og en Silent Wave-motor for stille, rask og nøyaktig autofokus.
Les mer
Amsterdam, 22. januar 2013- Nikon lanserer i dag sin nye gratis tjeneste for deling og lagring av bilder, NIKON IMAGE SPACE (www.nikonimagespace.com), som er tilgjengelig på nett fra 28. januar¹ NIKON IMAGE SPACE erstatter Nikons tidligere bildelagringstjeneste, my Picturetown.
NIKON IMAGE SPACE er åpent for alle – uansett hvilket kameramerke de bruker – som liker å ta bilder eller ta opp filmer.
Nikon har i dag gleden av å lansere to kameraer med verdens minste kamerahus1, verdens korteste utløserforsinkelse2 og verdens raskeste serieopptak3. Nyhetene Nikon 1J3 og Nikon 1 S1 er begge basert på andregenerasjon Nikon 1-teknologi som ble lansert med Nikon 1 V2.
Les merOslo, 8. januar 2013 – Nikon utvider COOLPIX-serien med to nye kompaktmodeller – fargerike og kompakte S6500 og tynne og elegante S2700.
Les merOslo 8. januar 2013 – Nikon har i dag gleden av å lansere to kameraer med verdens minste kamerahus1, verdens korteste utløserforsinkelse2 og verdens raskeste serieopptak3. Nyhetene Nikon 1J3 og Nikon 1 S1 er begge basert på andregenerasjon Nikon 1-teknologi som ble lansert med Nikon 1 V2.
Les merAmsterdam, Nederland, 8. januar 2013 Nikon lanserer to nye objektiver i 1 NIKKOR-serien: 1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6 zoomobjektiv med ultravidvinkel og 1 NIKKOR VR 10–100mm f/4.0–5.6 objektiv med 10 x zoom.
Les merAmsterdam, Nederland 1. desember 2012 I dag kunngjorde Nikon at Nikon Photo Contest er åpen for påmelding. Innsendingsperioden for en av verdens mest anerkjente fotokonkurranser er fra 1. desember 2012 til og med 28. februar 2013.
Les mer
Amsterdam, Nederland 1. desember 2012 I dag kunngjorde Nikon at Nikon Photo Contest er åpen for påmelding. Innsendingsperioden for en av verdens mest anerkjente fotograferingskonkurranser er fra 1. desember 2012 til og med 28. februar 2013.
Les merOslo, 27.11.2012 – En av landets mest profilerte fotografer bytter lag. Per Heimly som i flere år har samarbeidet med Canon har nå blitt Nikon-ambassadør. Avtalen innebærer at Per Heimly frem til 2015 utelukkende vil bruke produkter fra Nikon.
Les merEn av landets mest profilerte fotografer bytter lag. Per Heimly som i flere år har samarbeidet med Canon har nå blitt Nikon-ambassadør. Avtalen innebærer at Per Heimly frem til 2015 utelukkende vil bruke produkter fra Nikon.
Les mer
Amsterdam, Nederland, 15. november 2012 I dag kunngjorde Nikon at den totale produksjonen av NIKKOR-objektiver for kameraer med utskiftbare objektiver nådde 75 millioner i begynnelsen av november 2012. Dette er en økning på fem millioner siden produksjonen nådde 70 millioner i mai 2012.
Les merAllerede nå kan du glede deg over Nikons juletilbud 2012. I år har vi tilbud til alle som kjøper speilreflekskamera og kompaktkamera. Kjøp Nikon D3200 og få en trådløs mobiladapter på kjøpet, til en verdi av kr 549,-. Med den trådløse mobiladapteren WU-1a kan du opprette trådløs forbindelse mellom D3200 og en smarttelefon. Adapteren kan brukes til å overføre bilder og film direkte til smart-enheter som smarttelefon eller nettbrett, eller til å fjernstyre speilreflekskameraet via smart-enhetene. Alle som kjøper konsument speilrefleks får også med en gavepakke på kjøpet til en verdi av kr 2 000,-. Denne gavepakken inkluderer Nikon School Intro DSLR med 2,5 timers fotokurs samt årlig Check & Clean i tre år.
Kjøp COOLPIX S9300 og få med kameraveske på kjøpet til en verdi av kr 179,- Les mer eller finn en forhandler.
I dag lanserer Nikon et nytt speilreflekskamera – Nikon D5200 i DX-format. Det har en CMOS-sensor med høy oppløsning på 24,1 megapiksler som gir deg frihet til å utrykke deg kreativt med både bilder og film i full HD-kvalitet.
Les mer
Oslo, 6. november 2012: I dag lanserer Nikon et nytt speilreflekskamera – Nikon D5200 i DX-format. Det har en CMOS-sensor med høy oppløsning på 24,1 megapiksler som gir deg frihet til å utrykke deg kreativt med både bilder og film i full HD-kvalitet.
Les merNikon lanserer Nikon 1 V2. En ny lynrask modell i Nikons kritikerroste 1-serie der hastighet, respons og fleksibilitet er i sentrum. Et allsidig hovedkamera og et suverent ekstrakamera.
Jon Aasen, Produkspesialist i Nikon Norge, sier nye Nikon 1 V2 er en videreutvikling av Nikon 1 serien, som blant annet takket være sin hastighet, er det mestselgende kompakte systemkameraet i Europa¹.
– Teknologien og hastigheten til Nikon 1 V2 gjør det til et utmerket ekstrakamera for fotografer som ønsker et lite og lett systemkamera, uten å måtte gi avkall på verken hastighet, innovasjon, respons eller fleksibilitet, sier han.
Nikon lanserer et nytt zoomobjektiv for FX-formatet – AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR. Dette er Nikons første fullformatobjektiv med neste generasjon bildestabilisering som kan kompensere for inntil fem eksponeringstrinn, og gjør objektivet godt egnet for proff-fotografer og entusiastiske amatørere. Et objektiv for alle situasjoner.
Les merOslo, 24.10.12 – Nikon lanserer et nytt zoomobjektiv for FX-formatet – AF-S NIKKOR 70-200mm f/4G ED VR. Dette er Nikons første fullformatobjektiv med neste generasjon bildestabilisering som kan kompensere for inntil fem eksponeringstrinn, og gjør objektivet godt egnet for proff-fotografer og entusiastiske amatørere. Et objektiv for alle situasjoner.
Les merOslo, 24.10.12 – Nikon er i full gang med utviklingen av tre nye 1 NIKKOR-objektiver til Nikon 1-kameraene. Med dette består objektivporteføljen til Europas mestselgende kompakte systemkamera av hele ni enheter.
Les merOslo, 24.10.12 – Nikon lanserer Nikon 1 V2. En ny lynrask modell i Nikons kritikerroste 1-serie der hastighet, respons og fleksibilitet er i sentrum. Et allsidig hovedkamera og et suverent ekstrakamera.